A Vibez ötlete 2024-ben jött, amikor 16-17 évesek voltunk, és azt éreztük, hogy kell valami, ami tényleg nekünk, fiataloknak szól. Nem gondoltuk volna, de 2026-ban már a harmadik fesztivált szervezzük meg. Ez az egész rendezvény teljesen önkéntes alapon működik, osztály, évfolyam, vagy alattunk járó diáktársaink segítettek az elejétől fogva akik szintén nem voltak többek mint mi. Lelkes és becsületes munkájukkal, mindig ott voltak és rögtön cselekedtek ha bármi kellett vagy akár hajnalokig velünk maradtak, hogy segítsenek felépíteni a technikát az ahhoz értő fiatal barátainknak. Velünk együtt nőttek fel az önkénteseink is. Van, aki már az elejétől fogva segít, és máig mellettünk áll. A háttérben ott van a Szóljon Almádi Kulturális Egyesület is, akik nélkül ez az egész nem működne és nagyon sokat köszönetünk.
2024-ben az önkormányzat és néhány szponzor támogatott minket, mégis sikerült összehozni és összeállítani olyan minőségi programkínálatot amely több mint 3000 látogatót vonzott. Emellett olyan nevek is eljöttek, mint Szecsei és Tomash Rush, akik még magasabb szintre emelték az estét.
2025-ben második alkalommal rendeztük meg a fesztivált, amely minden várakozásunkat felülmúlta: a tavalyi látogatószámot is túlszárnyaltuk, és még nagyobb érdeklődés övezte az eseményt. A visszajelzések és az élmények megerősítettek bennünket abban, hogy hatalmas igény van a fiatalokat megszólító, minőségi programokra. Idén is ott voltak a helyi DJ-k és zenekarok, Szecsei és Tomash Rush is visszatértek, és nagy örömünkre Yamina is csatlakozott a fellépők közé.
Éppen ezért 2026-ban a Vibez Fesztivált kétnaposra bővítjük, és még színvonalasabb, változatosabb kínálattal szeretnénk előállni.